Hamam Takımı  4 adet ürün var.

Ülkemizde banyo kültürüne bağlı olarak, banyo malzemeleri ve tekstil ürünleri de gelişmiştir. Geçmişten günümüze kadar gelen alışkanlıklar, halen devam etmektedir. Özellikle son yıllarda hızla gelişmekte olan termal su turizmine bağlı olarak, banyo ve hamam alışkanlıkları da değişmektedir. Ülkemizin birçok il ve ilçesindeki termal suların sağlık...

Ülkemizde banyo kültürüne bağlı olarak, banyo malzemeleri ve tekstil ürünleri de gelişmiştir. Geçmişten günümüze kadar gelen alışkanlıklar, halen devam etmektedir. Özellikle son yıllarda hızla gelişmekte olan termal su turizmine bağlı olarak, banyo ve hamam alışkanlıkları da değişmektedir. Ülkemizin birçok il ve ilçesindeki termal suların sağlık turizmine katılmasıyla birlikte hamam malzemelerinin kullanımı da artmıştır.

Bornozlar, lifler, peştemaller gibi hamam ve banyo kültürünün ayrılmaz parçalarına ilgi de giderek artmaktadır. Temizliği ön planda tutan bir ülke olarak banyo yapmanın da belirli kuralları ve seremonileri bulunmaktadır. Bu kapsamda üretilen hamam takımı ürünler farklı tasarımlarla ve modellerle beğeniye sunulmaktadır. Ev tekstili üreticileri de yeni model ürünlerin geliştirilmesi konusunda çalışmaktadır.

Günümüz sosyal hayatının hızı ve aynı yaşamsal döngüsü yüzünden yıkan-çık mantığıyla duş almak ile banyo yapmak arasında fark vardır. Ülkemizin hamam kültürü yurt dışına kadar uzanan bilinirliğe sahiptir. Özellikle tarihi hamamlar büyük ilgi görmektedir. Yıkanmanın ve temizlenmenin keyif verici ve eğlenceli yönünü tadabilmek için birbirinden değişik hamam takımı ürünlere sahip olmak gerekir. Havlu ipliğinden üretilen bornoz, havlu, terlik ve peştamal gibi tekstil ürünleri ülkemiz insanının temizliğe ve banyo kültürüne verdiği önemi göstermesi açısından önemlidir.

Bu tür takımlar daha çok tekstil ürünlerinden oluşmaktadır. Birinci ve en önemli tekstil ürünü bornozlardır. Suyu emici özelliği ile her zaman evlerde ve hamamlarda vazgeçilmez ürünlerdir. Bir diğer ürün ise ayak havlularıdır. Banyo sonrası ayakların kurulanmasında kullanılır. Yine takım içinde bulunan baş havlusu da takımın tamamlayıcı malzemesidir. Islak saçların kurulanmasında idealdir. Son zamanlarda banyo setlerinin içinde havlulu terlikler de eklenmektedir. Bu özel ürünler banyo sonrası hızlı kurulanma ve rahat bir dinlenme imkanı sağlar.

Daha Fazla
Gösterilen 1 - 4 ile 4 arasındaki öğeler