Havlu  284 adet ürün var.

Vücudun ıslak olan yerlerini kurulamaya yarayan, her iki tarafı da yumuşak olan ve yumuşak tüylere sahip kumaş bezlerdir. Üretimde genelde pamuk tercih edilmektedir. Çünkü emme gücünün kuvvetli olması çok önemlidir. Evlerde en çok kullanılan ürünlerden biridir. Bu tarz tekstil ürünlerinde en çok aranan özellik ıslaklığı emme gücüdür. Günlük yaşa...

Vücudun ıslak olan yerlerini kurulamaya yarayan, her iki tarafı da yumuşak olan ve yumuşak tüylere sahip kumaş bezlerdir. Üretimde genelde pamuk tercih edilmektedir. Çünkü emme gücünün kuvvetli olması çok önemlidir. Evlerde en çok kullanılan ürünlerden biridir. Bu tarz tekstil ürünlerinde en çok aranan özellik ıslaklığı emme gücüdür. Günlük yaşantımızda el havlusu, yüz havlusu ve banyo havlusu gibi bu ürünlere ihtiyaç duyarız. Ellerimizi yıkarken, banyodan çıkınca sıklıkla kullanırız. Kullanımı çok yaygın olsa da hepsi sağlıklı değildir. Polyester ürünlerden uzak durulması önerilir. Bu tür ürünler cildinizi tahriş edebileceği gibi, alerjik reaksiyonlara da sebep olabilir.

Her ne kadar bu tekstil ürünleri aynı göreve hizmet etseler de, birbirine benzeseler de kalite yönünden hepsi aynı değildir. Her ürün sağlıklı olmayıp, seçerken dikkat edilecek unsurlar vardır. Bu sebeple havlu seçiminde dikkat edilecek nokta suyu emme gücü ve yumuşaklık derecesidir. Yine bambu ve doğal lif olmasına özen gösterilmelidir. Bir de dikişlerinin kalite seviyesi çok önemlidir. Kaliteli bir ürün yumuşaklığını ve emiciliğini uzun süre korumaktadır. Bazı ürünler birkaç yıkama sonrası cildi tahriş edebilecek boyuta gelip sertleşmektedir. Dolayısıyla ipliği, dokuması ve dokuma sıklığı, yumuşaklığı gibi özelliklerine göre satın alınmalıdır.

Kısa sürede el, yüz ve vücut suyunu ciltten alan havlu ürünler tercih edilmelidir. İyi bir ürün kumaşı; kalın, yumuşak tüylü, emici özelliğe sahip, duştan çıktıktan sonra sizi tamamen kurutan ve yumuşaklığını koruyan özellikte olmalıdır.

Bambu antibakteriyel özelliklere sahip bir bitkidir. Bu sebeple bambu lifinden üretilen ürünler günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca mantar ve bakterilere karşı yüksek bir dayanıklılığa da sahiptirler. Diğerlerine oranla insan sağlığı açısından çok daha uygundur. Yine organik ve doğal oldukları için bebekler de gönül rahatlığı ile kullanabilirler.

Daha Fazla
sayfa başına
Gösterilen 1 - 24 ile 284 arasındaki öğeler