Bornozlar  238 adet ürün var.

Bornoz kullanım yerleri banyo ve hamamlarla sınırlayıcı olmakla beraber, her evde kişiye özel ebatta ve bedende bulundurulur. Bir üründe yüksek su emme kabiliyeti ve vücudu rahat sarma özelliği aranır. Bir vücut havlusu görevi gören ürünler, ülkemizde günlük ev kullanımında sıklıkla kullanılmaktadır. Bununla birlikte; havuzlarda ve hamam turizmi...

Bornoz kullanım yerleri banyo ve hamamlarla sınırlayıcı olmakla beraber, her evde kişiye özel ebatta ve bedende bulundurulur. Bir üründe yüksek su emme kabiliyeti ve vücudu rahat sarma özelliği aranır. Bir vücut havlusu görevi gören ürünler, ülkemizde günlük ev kullanımında sıklıkla kullanılmaktadır. Bununla birlikte; havuzlarda ve hamam turizminin gelişmesiyle birlikte otellerde kullanım alanlarında da artış gözlenmektedir. Özel imalatların yanında, standart özeliklere sahip her renk ve desene sahip ürünler bulunmaktadır.

Üretim şekli havlu üretiminin birebir aynısıdır. İkisi de aynı aşamalardan geçerek imal edilmektedir. Havlu ipliğinden imal edilen kumaşların dikimi ile ev tekstili olarak üretilir. Üretiminde hidrofil (suyu emme özelliği verir), slikon (yumuşaklık özelliği verir), enzim (tüylenmesini önleme özelliği verir), türbang (ürünün düzgün ve yumuşak olma özelliğini verir) kullanılır. Satın alınacak bornoz ürünlerde bu özelliklerin aranması gereklidir.

Üretim safhasında kullanılan malzemelerin dikkate alınmasında yarar bulunmaktadır. Satın alınacak ürünün kalitesi, deseni, modeli ve ölçüsü fiyatı belirleyen faktörlerdendir. Bununla birlikte kullanılan hidrofil ve slikon miktarına da dikkat edilmelidir. Naylon ya da sentetikten imal edilenler sağlıklı olmayıp, alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Naylon veya sentetikten üretilen ürünleri kullanım ömrü kısadır. Pamuktan üretilen ürünlerin yanında, kadife bornozlar da kalite yönünden tercih edilebilir.

Boy ve beden ölçülerine göre değişik modellerde üretilirler. Kısa boy, orta boy, tam boy olanlarının yanında; kapişonlu, kimono tip ürünler de bulunmaktadır. Çocuklar için üretilmiş özel çizgi film kahramanları ve hayvan figürlü (tavşan, aslan, kuş vb.) modelleri bulunmaktadır.

Kısa boy bornozlar diz hizasında ya da dizin biraz yukarısındadır. Genelde sıcak mevsimlerde, yaz aylarında kullanılır. Duştan çıktıktan sonra kişiye rahat hareket etme imkanı sağlamaktadır. Orta boy olanları, dizin altına inen modelidir. Tam boy modelleri uzun olup, ayak bileklerine kadar uzanmaktadır. Ayrıca kapişonlu ve kimono tip ürünler de çok rahat kullanılmaktadır.

Daha Fazla
sayfa başına
Gösterilen 1 - 24 ile 238 arasındaki öğeler