Tek Kişilik Nevresim Takımı  263 adet ürün var.

Yatak odası ürünleri içinde en çok tercih edilen ev tekstili ürünlerdir. Yastık kılıfı, çarşaf ve nevresim takımından oluşmaktadır. Tek, çift ve bebek takımı olmak üzere 3 farklı boyutu vardır. Üretici firmalar; çiçek ve hayvan baskılı, puantiyeli, çizgili ve düz çift ve tek kişilik nevresim takımı modellerini müşteri taleplerine göre üretmekted...

Yatak odası ürünleri içinde en çok tercih edilen ev tekstili ürünlerdir. Yastık kılıfı, çarşaf ve nevresim takımından oluşmaktadır. Tek, çift ve bebek takımı olmak üzere 3 farklı boyutu vardır. Üretici firmalar; çiçek ve hayvan baskılı, puantiyeli, çizgili ve düz çift ve tek kişilik nevresim takımı modellerini müşteri taleplerine göre üretmektedir.

Bu ürünlerin kullanımı oldukça basittir. Yastıklar yastık kılıfı ile kaplanır, çarşaf yatağa serilir; yorgan ya da pike ise nevresim ile kaplanır. Kalite değerlendirmesi ürünün içinde kullanılan malzemeyle orantılıdır. Ürün dokuma sıklığı ve boya kalitesi önemli etkendir. Dokunduğu iplik cinsine ve iplik sıklığına göre nevresimler değişik kalitelerde, değişik fiyatlarda olmaktadır.

Creton takımlar; Çok ekonomik olup, dokuma sıklığı santimetrekarede 42 telden 48 tele kadardır, 0 pamuk veya polyester karışımından üretilmektedir. Kalın iplikler kullanılarak seyrek olarak dokunmuştur. Bu sebeple diğer nevresimlere göre serttir.

Ranforce takımlar; ranforce kumaştan üretildiği için bu ismi almıştır. Dokuma sıklığı santimetrekarede 52 telden 65 tele kadardır. Piyasada en çok satılan, genelde daha çok tercih edilen bir üründür. % 100 pamuk olup yüksek hava geçirgenliğine sahiptir. Standart olan çift ve tek kişilik nevresim takımı modelleri bu gruptadır.

Percale takımlar; 60 tel sıklığının üstündeki ürünlere percale adı verilmektedir. Özellikle 70 tel sıklığının üzerindeki kumaşlar percale kumaşın farklılığını ortaya koymaktadır. Sık dokunmuş anlamına gelip dokuma sıklığı santimetrekarede 70 telden 80 tele kadardır. Satene benzemektedir. Ürün çok kaliteli olup pahalıdır. % 100 pamukturlar ve ranforce kumaşa göre daha parlaktır. Pamuğun dokusu yumuşak olup dayanıklı üründür.

Saten Takımlar; parlak olup çok sık dokunmuş kumaştan üretilmektedir. Dokuma sıklığı santimetrekarede 80 telin üzerindedir. Kolay ütülenme özelliği mevcuttur. Polyester saten ve pamuk saten olmak üzere iki tür kumaş vardır. Parlak ve kaygan cinsten olan saten polyester satendir. Yatakta konfor ve sağlık tercih edilecekse o zaman pamuk saten nevresim takımları tercih edilmelidir. Pamuk saten asla terletme yapmamaktadır. Pamuk saten nevresim takımları sağlıklı ve konforlu bir uyku isteyenlerin tercihidir.

 

Daha Fazla
sayfa başına
Gösterilen 1 - 24 ile 263 arasındaki öğeler