Silikon Mutfak Ürünleri

3 adet ürün var.

Silikon tutma esnasında kayganlığı en aza indirme özelliği sayesinde daha çok alanda kullanılmaya başlandı. Plastik ya da metal tutma aparatlarının kolay ısınması ya da su ile temasında daha kolay kayma eğilimi olduğundan ev kazalarını minimuma indirecek çözümler üretilmektedir. Bu sebeple mutfakta kullanılan çoğu üründe silikon malzeme kullanıl...

Silikon tutma esnasında kayganlığı en aza indirme özelliği sayesinde daha çok alanda kullanılmaya başlandı. Plastik ya da metal tutma aparatlarının kolay ısınması ya da su ile temasında daha kolay kayma eğilimi olduğundan ev kazalarını minimuma indirecek çözümler üretilmektedir. Bu sebeple mutfakta kullanılan çoğu üründe silikon malzeme kullanılmaktadır. Dekomisya.com adresinde yer alan silikon mutfak ürünleri kategorisinden tüm ihtiyaçlarınızı seçerken silikonun dokunduğu muhteşem ürünleri de denemiş olacaksınız.

Silikon saplı cezve kahve sırasında kolay tutuş özelliği ile daha pratik bir kahve pişirme süreci sunar. Silikon yumuşak bir malzeme olduğu için eşyalara eklendiğinde hoş bir kullanım avantajı sağlamanın yanında farklı renklerle üretilebilir. Bu sebeple rengarek eşyalar görsel bir zenginliği de beraberinde getirmektedir. Mataralar okul ya da günlük yaşamda sıkça kullanılmaktadır. Cam olması sağlık açısından daha avantajlıdır. Yalnız kolay kırılma durumu maliyetli olabileceğinden plastik mataralar da sıkça tercih edilebiliyor.

Plastiğin içeriğinde bulunan bazı kimyasallar suda çözündüğünde kanserojen etkiye sahip bu sebeple cam matara etrafına silikonla donatılmış halde tasarlanarak oldukça şık aynı zamanda da sağlıklı bir hale getirilmiş. Üstelik tasarım esnasında noktalı doku kaymayı önlemesi için özenle tasarlanmıştır. Aynı silikon kaplama taban kısmında da mevcut olup aynı renk kapak ile ürün tamamlanmıştır.

Silikonun yanmayan özelliği kek kalıplarında da kullanılıyor. Çeşitli kek kalıpları ile çay saatleri için daha kolay kek hazırlığı yapılabilir. Baton kek ya da klasik kek kalıbı arzuya göre tercih edilebilir. Bu ürünlerde yapılan kekler üstelik yapışma ya da kekin çıkmaması gibi sorunları minimuma indiriyor.

Silikonun yumuşak yapısı sayesinde tabandan yapılacak itme işlemi ile kolayca şekli bozulmadan kekleri servis etmek mümkün olmaktadır. Silikon mutfak ürünleri arasında hemen her evin ihtiyacı slikon fırın tutacağı yer alıyor. Tutacak elin baş parmağı için ayrı diğer dört parmak için ayrı olacak şekilde iki bölmeli olarak üretiliyor. Sıcağı geçirmeyen özelliği ile kolayca pişirme sürecinde yardımcı olmaktadır. Silikon kek kalıbı ile birlikte sunulan kek kalıbı kalitesinden ödün vermeden uygun fiyatlı ürün satma konusunda da iddia sahibidir.

Slikon Kupalar, Buz Kalıpları: Silikon mutfağın hemen her alanında söz sahibi olma yolunda sağlam adımlarla ilerliyor. Kupaların dış yüzeylerine konulup hem sıcaktan elleri koruyor hem sağlam bir tutuş sağlıyor. Bu kupalar kapaklı yapısıyla dikkat çekiyor. Seramik kupalarda silikon kapak verilen şekiller ile birleşerek muhteşem bir görünüm sunuyor.

Kalp kalıplı buzluk yaz aylarında buz kullanımını daha hoş bir görüntüye dönüştüren bir ayrıntıdır. Klasikten sıkılanlar için silikonun dönüştüğü şekiller ve kolaylıklar bunlarla sınırlı değil. Örneğin kalıptan buzu çıkarmak kimi zaman zor olabilmektedir. Silikon kalıpta ise bu işlem oldukça basit olup yumuşak bir baskı ile hemen sonuç alınabilmektedir. Jöle sunumlarını daha özel hale getirmek isteyenler için porsiyonluk kalıplar bulunuyor. Bu kalıp tamamen silikondan yapılmış olup minik kıvrımlara sahiptir.

Tüm ayrıntıların görünmesi ve sunumun muhteşem olması için silikon kalıp kullanımı önemlidir. Jölenin yumuşak yapısı ancak kendisi kadar yumuşak olan kalıptan kolay çıkmasını sağlayacaktır.

 

Daha az
Daha fazla
Sayfa Görünümü

Silikon Mutfak Ürünleri