Ekmek Kutuları & Sepetleri

28 adet ürün var.

Ekmeğin bozulmasını engellemek için kullanılan ekmek kutuları oldukça önemli bir role sahiptir. Gün içinde yenmediği için kalan ekmeğin atılmasını veya bayatlamasını engellemek için çok kullanışlı bir yapıya sahip olan kutular, bu gibi büyük avantajların yanı sıra oldukça dekoratif bir yapıya da sahiptir. Çeşitli renk ve tasarımların kullanıldığı ekmek kutuları  mutfağın havasına bir güzellik katma konusunda da büyük bir rol sahibidir.

Tek gözlü kutuların storlu kapağı, kolayca kapatıp açma olanağı sağlar. Ayrıca kapağın dayanıklı yapısı sayesinde içine koyulan ekmek çok iyi bir şekilde muhafaza edilir ve bu ekmek ertesi gün de yenebilecek tazelikte olur. Tek kapaklıların yanı sıra çekmeceli modeller de mevcuttur. İki farklı çekmece bulunmasının en büyük avantajı ise kişiye ikinci çekmecede başka türlü yiyecekler de muhafaza etme olanağı sağlamasıdır.          

Ekmek haricindeki unlu mamülleri koymak veya daha bayat olan ekmekle taze olanı ayırmak için kullanılabilen bu ek çekmece oldukça kullanışlı bir yapıya sahiptir. Bu iki çekmeceli kutular, sağladıkları bu büyük avantajdan ötürü birçok ev hanımının ilk tercihleri arasındadır.

Sofralarda ekmek servisi yapmak amacıyla kullanılan ekmek sepetleri işlevsel amacının yanı sıra artık dekoratif anlamda sofraya bir güzellik katmak için de kullanılmaktadır. Geniş iç hacimleri sayesinde birçok ekmek dilimi içine kolayca sığar. Tel, hasır ve kumaş gibi değişik malzemelerle tasarlanan bu ekmek sepetleri oldukça gösterişli bir yapıya sahiptir.

Hasır ekmek sepeti ve ahşap ekmek dolaplarının çoğu çiçekli desenlerle bezenmiş olduğu için sofranın tüm havasını değiştirebilecek bir özelliğe sahiptir. Bu sayede sofradakilerin iştahı daha da artabilir. Görsel açıdan çekiciliğe önem veren ev hanımları için tasarlanmış olan bu sepetler sayesinde sofranıza bahar şenliği tadında bir renk katabilirsiniz.

 

Sayfa Görünümü

Ekmek Kutuları & Sepetleri