Saklama Kapları

10 adet ürün var.

Yiyecekleri muhafaza etmek için kullanılan büyüklü küçüklü kaplar belki de bir mutfakta en çok işe yarayan gereçtir. Çünkü hem kullanışlı yapısı hem de sağladığı birçok avantajdan ötürü ev hanımları için mutfak işlerinde büyük kolaylık sağlamaktadır. Özellikle tencerelere göre daha küçük olmalarından ötürü az miktarda kalan yemeklerin çöpe atılmasını önlemek ve kalan yemeği tencere ile dolaba sokup bu şekilde muhafaza etmekten kurtulmak için saklama kabı modelleri çok önemli bir role sahiptir.

Ayrıca vakumlu kapaklar sayesinde içine koyulan yiyeceği dış etkenlerden çok iyi bir şekilde korur ve bozulmasını önler. Vakumlu kapak, kasenin içine hava, su, nem gibi dış faktörlerin girmesini engellediği için yiyecek nasıl koyulduysa o halde kalır. Bu da yiyecekleri uzun süre muhafaza edebilmek için oldukça önemli bir faktördür. Aynı zamanda çeşitli amaçlara göre özel olarak tasarlanmış değişik modeller mevcuttur.

Bu modeller sayesinde her türlü amaca hizmet edebilme özelliğine sahip olan saklama kapları sayesinde ev hanımları mutfakta daha rahat bir süreç geçirir. Aynı zamanda bu küçük veya büyük kaplar sayesinde birçok ihtiyacını giderebilir.

Kare, dikdörtgen veya yuvarlak saklama kabı şekillerde tasarlanmış modellerin yanında çok farklı amaçlar için kullanılabilen cam, metal, porselen, bambu, plastik saklama kabı modelleri oldukça kullanışlı ve işlevsel bir yapıya sahiptir. Yuvarlak saklama kabı modellerde yemek ısıtma işlemi daha kolay olduğu için daha çok bir önceki günden kalan yemekleri muhafaza etmek amacıyla kullanılabilir. Bunun yanında kare veya dikdörtgen saklama kabı modeller şekillerinden ötürü her yere kolayca sığabilir, bu yüzden piknik, misafirlik tarzı yerlere giderken içerisine atıştırmalık koyularak kolayca taşınabilir. Bu gibi özellikler sayesinde saklama kapları ev hanımları için birçok faydalı amaca hizmet etmektedir.

 

Sayfa Görünümü

Saklama Kapları